۹ نکته طلایی در مراقبت از پوست مختلط

ترند های جذاب ۲۰۲۱

ترند ۲۰۲۱

شلوار گرمکن

Power Pants

 شلوارهای خیلی راحت که ساعات زیادی می‌توان به تن داشت شلوارهای پاور هشتند. این مدل در برند Lous Vuitton و Stella MacCartney که با ایده دهه‌ی ۸۰ طراحی شده است.

ترند گرمکن‌ها در ۲۰۲۱

امسال در برندهای Miu Miu، Balenciaga  و Y/ Project استفاده از پارچه‌های  Tracksuit که از دهه‌ی ۱۹۹۰ الهام گرفته شده این ‌بار با ایده جدیدتر و ظریف‌تر به سبک کوتور طراحی کردند. به علت راحتی این نوع پارچه آن را در لباس‌هایی متفاوت‌تر از سبک و سیاق گرم‌کن‌های ورزشی ارائه دادند. با خلاقیت لباس‌هایی از این جنس طراحی کردند که در همه جا به راحتی از این پوشش می‌توان استفاده کرد.

نیم‌تنه و شورت فاق بلند

از دیگر ترندهای بهار و تابستان ۲۰۲۱ که در صحنه‌ی ران‌وی‌ها به نمایش درآمد شورت‌هایی فاق بلند (با عنوان Short Shorts) اما نسبت به ترند شورتک‌های فصل‌های قبل‌ کوتاه‌تر هستند. این آیتم با جنس‌های متفاوت (مخصوصا چرمی، بافت و پارچه‌ای گلدوزی شده) بیشتر در برند Dior،Isabel  Marant و Miu Miu وجود دارد.

نیم‌تنه‌هایی با طراحی‌های متفاوت اما برگرفته از اواخر دهه ۹۰ با شلوارک و شلوار فاق بلند پارچه‌ای خیلی جذاب می‌شوند. البته اگر بخواهیم این ترند را در قالب ورژن کاربردی برای خودمان معرفی کنیم، می‌توانید از آن در زیر کت‌ها استفاده کنید.

ترند ۲۰۲۱

شورت فاق بلند

Second Skins، ترند لباس‌های جذب

لباس‌های جذب و چسبان در کالکشن بهار-تابستان برند Rick Owens و Thebe Magugu بیشتر به چشم می‌خورد. این پوشش ترندی است که طرفداران خاص خودش را دارد. در واقع این لباس‌ها مختص کسانی است که لباس‌های جذب را به پارچه‌های tracksuit و لباس‌های گرم‌کن ترجیح می‌دهند. لباس‌هایی از جنس استرچ یا بافت ظریف چسبان که برخی برای لباس‌های خانگی و استایل‌های خیابانی از آن‌ها استفاده می‌کنند.

اگر نمونه‌ی ملموس‌تری از این ترند را برای‌تان مثال بزنیم همان Bodysuit‌ می‌باشد که احتمالا یک نمونه از آن را در کمدتان دارید. می‌توانید با پوشیدن آن با شلوارهایRise  Low استایل طبق مد این فصل را داشته باشید.

ترند ۲۰۲۱

اسکینی

پالت رنگی ترند ۲۰۲۱

شتری و زرد رنگ

شتری با خردلی یا زرد از پالت رنگی ۲۰۲۱ است. این ترکیب رنگی از دهه‌ی ۷۰ الهام گرفته شده است؛ یک استایل کلاسیک و شیک را ایجاد می‌کند. پوشیدن یک ست بلوز و شلوار به رنگ زرد و انتخاب یک رویه شتری بر روی آن از استایل‌های ترند بهار و تابستان امسال است. کت و شلوارهای قهوه‌ای به همراه شومیز خردلی در street style 2021 این فصل دیده شده است.

ترند ۲۰۲۱

خردلی

رنگ‌های پاستلی

ترند ۲۰۲۱

پاستیلی

رنگ‌های پاستلی، محبوب دل‌ها همچنان در بین ترندها پابرجا است. بیشتر تناژهای یاسی و سبز نعنایی در قالب jacket (کت کوتاه) و trench coat برای فصل بهار و تابستان حال و هوای خوبی دارند.

ترند ۲۰۲۱

پاستیلی

رنگ دیگری که در پالت رنگی کالکشن‌های ۲۰۲۱، برند prada ،chanel ،chole بیشتر دیده شد تناژ‌هایی از رنگ میوه‌های cherry و raspberry بود. خودشان از این رنگ‌ها با عنوان candy تعبیر می‌کنند. سایه‌های مختلفی از گل رز صورتی یادآور تابستانی پر انرژی است.رنگ‌های نود، تناژ مختلف پوست از دسته رنگ‌هایی هستند که برای لباس‌های این فصل می‌توان انتخاب کرد.

ترندهای پترن در ۲۰۲۱

Neo Logos

 در بعضی از کالکشن‌ها  Lous Vuitton ،Chanel و Dolce & Gabbana طراحی لوگوی برندها با رنگی نئونی هنر پاپ را تداعی می‌کرد. برخی این لوگوها بر روی لباس‌ها را  با هنر patchwork (وصله دوزی تیکه‌های مختلف) و یا با چاپ به نمایش گذاشتند. انتخاب و پوشیدن این آیتم استریت استایل جالب و بامزه‌ای که موردپسند جوانان است را به همراه دارد.

ترند ۲۰۲۱

لوگو

Surface Interest

پارچه‌هایی که خودشان دارای طرح‌‌هایی برجسته یا بافت آن‌ها همانند پارچه‌های کریشه خاص هستند. همچنین لباس‌هایی که با تکنیک‌هایی همانند اوریگامی طراحی شدند از ترندهای ۲۰۲۱ به حساب می‌آیند.از دیگر پترن‌هایی که در ترند بهار و تابستان ۲۰۲۱ دیده می‌شود ترسیم چهره‌های مفهومی با خطوط به صورت چاپ یا بافته شده در بافتنی‌های ظریف و نازک است.

ترند ۲۰۲۱

طرح برجسته

منبع 

ترند های هیجان انگیز بهار و تابستان ۲۰۲۱

ترند۲۰۲۱

پولکی

ترند آیتم‌های پولکی، براق و نقره‌ای رنگ

لباس‌‌های پر زرق و برق در مقابل برخی دیگر از ترندهای ساده‌ی امسال از آیتم‌های ۲۰۲۱ به حساب می‌آیند. در واقع این ترند برگشت به استایل محبوب دیسکو که در اواخر دهه هفتاد رواج داشته است، می‌باشد. در استایل دیسکو لباس‌های پولکی و لمه، براق مورد‌ پسند بود.

این‌بار پولک‌دوزی و لباس‌های نقره‌ای در ترندهای بهار و تابستان ۲۰۲۱  تکرار شده است. البته با ترکیب خلاقانه جدیدی از سبک کلاسیک و مینیمال در کت واک‌ها دیده شد. درخشندگی لباس‌ها حس قدرت، ثروت و فانتزی بودن را القا می‌کند که به طور ماهرانه طراحی شده است. این ترند رویاهای شاد را جشن می‌گیرد. اگر قرار است برای بالاتنه‌ی استایل خود از این آیتم‌ها استفاده کنید آن را با شلوار یا دامن چرم یا ورنی به همراه کفش‌های لژدار انتخاب کنید. پوشیدن این ترند تقریبا برای همه‌ی ما یادآور جشن است پس به روحیه ما شادی می‌دهد.

ترند۲۰۲۱

آستین پفی

Balloon & Puffy Sleeves

لباس‌هایی با آستین‌های پفی یکی از ترندهای محبوب و معروف سال گذشته که از دهه‌های قبل بازگشته بود. این آستین‌ها همچنان در بین ترندهای بهار و تابستان ۲۰۲۱ جایگاه خود را حفظ کرده است. البته در این فصل آستین‌ها با حجم و پف بیشتری در قسمت سرشانه ظاهر شدند. در برند فندی بر تن مدل‌های کالکشن این فصل آستین‌های پفی از قسمت بازو پایین‌تر از سرشانه دیده می‌شد.

بهترین انتخاب برای افرادی است که سرشانه افتاده دارند و اگر بالاتنه لاغر و سرشانه‌های کم عرض دارید، این مدل آستین را با مدل یقه‌های باز بپوشید. اما اگر نسبتا بالا‌تنه‌ی شما پر است این مدل را با یقه‌های بسته انتخاب کنید.

ترند۲۰۲۱

کت

ترند کت‌های ۲۰۲۱

ترند Oversized jackets، کت‌های اور‌سایز با سرشانه‌های حجیم

کت‌های گشاد و اور‌سایز با اپل‌های بزرگ و الهام گرفته از دهه ۸۰ میلادی از دیگر ترند‌های  بهار و تابستان ۲۰۲۱ است. در کل اپل‌ها و سرشانه‌های حجیم امسال پر‌رنگ‌تر و اگزجره‌تر در بین ترندها وارد شده‌اند. در کالکشن بهار و تابستان ۲۰۲۱ Balmain و Balenciaga دراماتیک‌ترین طراحی‌ به نمایش گذاشته شد در حالی که در برندهای دیگر طراحی شانه نرم‌تر بود.

در حالی که طراحی کت‌هایی با شانه‌های عریض و ایستاده (sharp shoulder) روند جدیدی در کالکشن برند‌ها نیست اما این مدل همیشه پوشیدنی و مد می‌باشد. این ترند استایل متفاوتی با الهام از سبک آوانگارد را به صورت کاربردی نشان می‌دهد. کت‌های برند بالمن با این مدل سرشانه در پترن چهارخونه‌ی ریز و درشت دیده می‌شود.

ترند۲۰۲۱

اورسایز

Leater jacket و اورسایز

برای اینکه متفاوت‌تر در امسال بنظر برسید بهتر است کت‌های بلیزر را فراموش کنید و سراغ کت‌های معروف و چرمی Biker jacket بروید. همانطور که در برند شنل دیده شد کت‌های کوتاهی که لگوی شنل بر روی آن چاپ شده بود و کت کوتاه اسپرت و راحت به سبک bourgeois که در برند کلاین و مدل اورسایز به سبک فتوریست (سبکی آینده نگر با نگاه جدید به پوشش) در برند لوی ویتون دیده شد ترند است.

ترند کت‌های تمام گلدوزی

استفاده از هنر گل‌دوزی ظریف و نقش و نگارهای سنتی، نمادی از فرهنگ بومی بر روی کت‌های بلند به فرم راحت و آزاد در ترند ۲۰۲۱ جایگاه خاصی دارد. استفاده از گل‌دوزی‌های ظریف، طرح‌های هندی، نقش‌هایی از فرهنگ سرزمین‌های مختلف‌ و نمایشی از هنر مناطق متفاوت پارامتری بوده است که هنر فشن بر روی آن مانور داده است. انتخاب جسورانه‌ای در تقابل با برخی از ترندهای مینیمال است برای اینکه استایل متفاوتی داشته باشید.

ترند۲۰۲۱

کت گلدوزی

استایل مونوکروم و مینیمال

دو ترند ۲۰۲۱ را از آن جایی که به هم مرتبط هستند در یک عنوان برای شما مطرح می‌کنیم. در کالکشن برندهایی چون chole ،prada و sportmax لباس‌هایی به سبک مینیمالیسم با نگاهی به دهه ۱۹۹۰ به چشم می‌خورد. استایل‌های ساده  و تمام سفید یا مشکی طراحی شده است. نیازی به استفاده از اکسسوری‌های لوکس نیست؛ وضعیت پیچیده امروز به استایلی ساده و مینیمال نیاز دارد.

در این فصل از استایل مونوکوروم به عنوان ترند جادویی یاد می‌کنند. تفاوتی که برای استایل تک رنگ ۲۰۲۱ وجود دارد داشتن استایل سفید و مشکی در کنار هم است. کارشناسان مد پوشیدن این دو رنگ خنثی با هم را به عنوان استایل مونوکروم به حساب می‌آورند. به راحتی می‌توانید این ترند را در استایل‌های روزمره داشته باشید.

می‌توانید آیتم‌ها را به صورت جداگانه در این دو رنگ انتخاب کنید یا مانند کالکشن Dolce & Gabbana لباس‌هایی شطرنجی سیاه و سفید بپوشید. برند Chanel این ترند را به صورت استایل‌های لایه لایه سفید و مشکی به اجرا درآورد. Gabriela Hearst طراح برند chole در مورد این ترند ۲۰۲۱ می‌گوید: این همان استایل شیک و بدون هیاهویی است که آرزو داشتیم.

ترند۲۰۲۱

مینیمال

پیراهن‌های بهار و تابستان ۲۰۲۱

ترند۲۰۲۱

رمانتیک

پیراهن رمانتیک

پیراهن‌های بلند حریر برگرفته از استایل رمانتیک، پوششی سرشار از حس زنانگی و لطافت است. پیراهن‌های حریر و توری با الهام از پارچه‌های استایل رمانتیک می‌باشد. کالکشن ۲۰۲۱ بهار و تابستان Dior ،Valentino ،Isabe Marant این پیراهن‌های زیبا و لطیف را به نمایش گذاشت.

این پیراهن‌ها به عنوان یک استایل ملایم و سبک در گرمای اواخر بهار و فصل تابستان انتخاب مناسبی است. این ترند را می‌توان با آیتم‌های دیگر ترکیب کرد. همانند برند فندی با ارائه رویه‌هایی راحت با پارچه‌های حریر در عین حال زیبا و موقر به همراه تاپ و شلوارهای خوش فرم در زیر آن ارائه کرد. این پوشش با ترکیب رنگ از تناژ پوست به تن مدل‌ها برای هر سلیقه‌ای در هر مکانی مناسب است.

ترند۲۰۲۱

پیراهن پاچین

پیراهن‌هایی با چین و دراپه

پیراهن‌هایی با آستین پفی کوتاه با دراپه بر روی یقه و دامن‌های چین‌دار با پترن گل‌دار به ترند افسونگر دهه‌ی ۴۰ معروف است، ترند ۲۰۲۱ بهار و تابستان به حساب می‌آید . این مدل پیراهن‌ها با یقه دکلته، آستین پفی و دامن فون یا با همان مدل آستین به همراه یقه‌های بسته و پرچین در کالکشن ۲۰۲۱ برندهای مختلف وجود داشت.

پیراهن‌های Fishnet

ترند۲۰۲۱

فیشیت

فرم این پیراهن نمادی از یک استایل شاد و فانتزی است. پیراهن‌ها یا در واقع رویه‌هایی از جنس تورهای درشت شبیه تور ماهیگیری از ترندهای متفاوت این فصل است که از دهه‌ی ۹۰ به امسال برگشته است.

با الهام از خطوط گرافیکی و سبک مینیمال طراحی شده است. حتی می‌توان با این پیراهن‌های توری یک استایل شیک داشت؛ چون آیتم‌های دیگر استایل شما کامل از زیر آن مشخص می‌باشد، انتخاب با خودتان است که چه سبکی را برای زیر آن انتخاب می‌کنید. در برند Balenciaga، Hermes و Rick Owens این پیراهن‌ها طراحی شده است.

ترند شلوار ۲۰۲۱

ترند۲۰۲۱

شلوار فاق بلند

شلوارهای گشاد و فاق بلند

همانطور که در طراحی برندها دیده می‌شود شلور پارچه‌ای پاچه گشاد فاق بلند که آیتمی برای استایل راحت به حساب می‌آید، ترند شلوار ۲۰۲۱ است. گشاد بودن شلوارها از بالا تا پایین در این بهار و تابستان بیشتر از حد معمول است.

شلوار Low Rise

ترند۲۰۲۱

لورایز

یکی دیگر از مدل شلوارهایی که در برند بالمن و فندی دیده شد شلوار  Low Rise، کمرش زیر شکم و از قسمت ران پا تنگ و از زانو به پایین گشاد قرار می‌گیرد، امسال ترند می‌باشد. استایل کلاسیک، شیک و رسمی را با خود به همراه دارد اما در برند فندی به فرم کژوال و آزاد‌تر دیده شد. برای ست کردن این شلوارها همانند برند بالمن کت‌های فیت تن را با سرشونه‌های شارپ به شما توصیه می‌کنیم.

لباس چی بپوشم؟ چطوری همیشه خوشتیپ و شیک باشیم؟

چی بپوشم

شیک‌پوشی

چی بپوشم ؟ لباس یکی از دغدغه های دائمی اکثرآدم ها است. طوری که هر مهمونی یا مراسمی بشه، اولین چیزی که خیلی ها به زبون میارن اینه که چی بپوشم؟ در امر لباس پوشیدن، مهمترین مساله مرتب بودن هست و هیچ اشکالی نداره که ما در مجلسی لباس تکراری بپوشیم.

چی بپوشم؟

امروزه شیک‌پوشی و خوش‌لباس بودن اهمیت زیادی دارد. لباس های شما بیشتر از آنچه که فکر می‌کنید حرف برای گفتن خواهد داشت؛ بنابراین باید به لباس‌ های روزانه‌تان اهمیت بدهید و برای انتخاب آنها زمان بگذارید تا همیشه خوشتیپ و شیک به نظر برسید. ظاهر شما نشان‌دهنده‌ی شخصیت شماست. وقتی خوب لباس می‌‌پوشید، به دیگران این پیام را منتقل می‌کنید که شما به خودتان اهمیت می‌دهید.

شیک‌پوشی

شیک‌پوشی فرآیندی است که افراد بر حسب تجربه می‌آ‌موزند. برای این منظور شما بیش از هر چیز باید مشاهده کنید و یاد بگیرید؛ روزانه صدها نمونه از تیپ‌های مختلف برای یادگیری وجود دارند که از کنار شما عبور می‌کنند، ولی قبل از اینکه از انتخاب دیگران الگو بگیرید، باید از نگاه به خودتان شروع کنید.

یه پیشنهاد میتونم بهتون بدم و اون اینه که برای پوشیدن لباسهاتون، اگر فکر میکنین تکراری هستن، ترکیب رو عوض کنید. یعنی همیشه یک ست لباس رو باهم نپوشید. یک تاپ رو میشه یه بار با دامن پوشید و یه بار با شلوار و این اصلا اتفاق بد و ناخوشایندی نیست!

کمد لباس‌هایتان را بگردید و جستجو کنید

چی بپوشم

جستجو کنید

در اولین گام و قبل از بیرون رفتن برای خرید لباس جدید، باید لباس‌های داخل کمدتان را بررسی و از بین اونها انتخاب کنید.

اگر شما یک فرد بالغ و دارای شغل هستید، حداقل برای این ۳ موقعیت مختلف باید لباس داشته باشید: کار، مناسبت‌های اجتماعی و لباس راحتی برای منزل. بعضی از لباس‌هایتان ممکن است برای بیش از یک موقعیت مناسب باشند. مثلا شلوار جینی که با آن بیرون می‌روید شاید آن‌قدر راحت باشد که در خانه، هنگام تماشای تلویزیون هم آن ‌را بپوشید.

خوش‌لباس بودن

خوش‌لباس بودن با آمادگی داشتن برای مناسبت‌های خاص آغاز می‌شود. تعداد افرادی که درست قبل از حضورشان در یک مراسم، لباس می‌خرند و در عین حال عالی به‌نظر می‌رسند، انگشت‌شمار است.

چی بپوشم

لباس‌هایتان را بررسی کنید و از خود بپرسید که آیا در حال حاضر برای موقعیت‌های مختلفی همچون مراسم عروسی، ختم، مصاحبه‌ی کاری، مناسبت‌های رسمی، جشن تولد، فارغ‌التحصیلی و سالگرد، لباس مناسب دارید؟ به این نکته دقت داشته باشید که این فهرست به هیچ وجه جامع و کامل نیست و ممکن است حتی بعضی از این موقعیت‌ها، به این زودی‌ها هم برای‌تان پیش نیاید؛ ولی شما به‌ عنوان یک فرد بالغ (به خصوص اگر جوان هستید)، حتما باید انتظار داشته باشید که در طول یک سال، به حداقل دو تا سه مورد اشاره شده در لیست دعوت شوید.

آیا برای تمام این مراسم‌ها لباس مناسب دارید؟ اگر نه، نوع لباس‌هایی که نیاز دارید را مشخص کنید و برای خرید آنها دست به‌کار شوید.

لباس های مارک دار چه فرقی با بقیه لباس ها دارند؟

چی بپوشم

لباس های مارک دار

متاسفانه این فرهنگ اشتباه داره در خونواده های ما شکل میگیره که هرکی لباس های متفاوت تر و مخصوصا مارک بپوشه با کلاس تر و شیک تره. لباس زیبا زیباست. حالا میخواد مارک باشه یا نباشه. جنس مرغوب، مرغوبه و جنس نامرغوب، نامرغوب. حالا میخواد مارک باشه یا نباشه. البته که لباسهای مارکی که در حال حاضر در کشور ما هستن، هیچکدوم اصل نیست و همه تولید چینه. البته چین اگر درجه یک باشه، جنس خوبیه ها. ولی هرچی که هست به نظر من به اندازه ارزشش می ارزه. نه اینکه به خاطر یک برند خاص، قیمتش چند برابر ارزشش باشه.

چی بپوشم؟ که شیک پوش باشیم؟

چی بپوشم

شیک پوش

در هر صورت، همونطوری که گفتم مهم مرتب بودنه و اینه که پوشش ما رو شیک میکنه. در لباس پوشیدن ترکیب رنگهای درست و متناسب رو استفاده کنین که در مرتب بودن خیلی موثره. هرچی رنگهای ناهمخوان بیشتری رو استفاده کنین نامنظم تر به نظر میرسه. اینکه لباس سایز خودتون رو بپوشین هم خیلی به شیک پوش بودنتون کمک میکنه. لباس خیلی گشاد یا خیلی تنگ، برای شما خیلی خوشایند نیست.

تمیز بودن هم یکی دیگه از مسائلی هست که درشیک پوش بودن شما نقش زیادی داره. اینکه مثلا لباستون خاکی نباشه و یا از لباسهای رنگ و رو رفته برای مهمونی استفاده نکنین.

قواعد و اصول

 

برای هر موقعیتی قواعد و اصول معینی وجود دارد. اگر همیشه حواس‌تان به موقعیت باشد، می‌توانید بهترین لباس‌ها را انتخاب کنید. در این قسمت به برخی از این اصول اشاره می‌شود:

همیشه لباسی بپوشید که کاملا اندازه‌ی بدن‌تان است. پوشیدن لباس‌های آزاد حس خوبی دارد، ولی اگر سایز شلوار شما ۳۶ است و سایز ۳۸ بخرید، شلخته به ‌نظر می‌رسید. اکثر مردم در انتخاب لباسی که مناسب جثه‌‌ی آنها باشد، دچار سردرگمی می‌شوند. هوشمندانه و با‌ دقت انتخاب کنید؛ لباس‌ باید درست هم‌سایز خودتان باشد.

لباس‌هایی برای پوشیدن انتخاب کنید که در آنها احساس راحتی می‌کنید!

اگر از شکلی که به‌ نظر می‌رسید یا از لباس‌هایی که پوشیده‌اید راضی نباشید، حالت طبیعی نخواهید داشت و دائما احساس ناآرامی و بی‌قراری می‌کنید. ضعف ظاهری که فکر شما را مشغول کند، دشمن اعتمادبه‌نفس‌تان است؛

پس همیشه سعی کنید لباسی بپوشید که از آن لذت ببرید و آن را دوست داشته باشید.
وقتی موقعیت‌های اولویت‌دار را مشخص کردید می‌توانید به دنبال لباس مناسب برای‌ آنها باشید. مثلا آیا کت ‌و شلوار مناسبی جهت مصاحبه‌ی شغلی یا پیراهنی زیبا برای مراسم عروسی دارید؟

برای موقعیت‌های مختلف سؤالاتی از این قبیل از خود بپرسید و سپس به دنبال مدل‌های مختلف لباس بگردید.
دقت کنید که لباس‌هایتان را اصولی و نه بر پایه‌ی حدس و گمان انتخاب کنید. به خودتان فشار نیاورید و پول زیادی صرف خرید لباس برای مراسمی که از برگزار شدن آن مطمئن نیستید، نکنید.

برای مهمانی شامی که هفته‌ی آینده پیش رو دارید به دنبال لباس باشید، یا برای کفشی که هر روز در محل کار باید بپوشید، هزینه کنید.

 

لباس رسمی بپوشم یا غیر رسمی ؟

چی بپوشم

لباس رسمی

لباس های رسمی لباسهایی هستن که مناسب مراسمات رسمی ان و راحت نیستن. لباسهایی هستن که توشون به قولی باید عین عصا بمونیم و نمیشه زیاد باهاشون ورج و وورجه کرد. برای آقایون معمولا کت و شلوار هست و برای خانومها معمولا پیراهن های بلند، کت و دامن یا کت و شلواره. این لباسها مناسب مهمونی های خودمونی و یا بیرون رفتن ههای معمولی نیست و چون راحت نیستن، نمیشه بیشتر از چند ساعت تحملشون کرد و اذیت کننده ان. این لباسها معمولا کیپ تن دوخته میشن.

لباس های غیر رسمی هم اونایی هستن که توی مهمونی های خودمونی و رفت و آمد های دوستانه یا  برای بیرون رفتن های معمولی میپوشیم.

زیاد وسواسی نباشید

اگر جز آن دسته از خانم‌هایی هستید که همواره لباس‌های رسمی می‌پوشید. و دائما به فکر ست کردن لباس هستید به شما یک توصیه اساسی داریم. قوانین ساخته شده‌اند تا شکسته شوند! می توانید شلوار جین و یک تیپ اسپرت را نیز امتحان کنید. شیک پوش بودن الزاما با پوشیدن لباس رسمی حاصل نمی‌شود.

 

از دیگران و دوستان نظرشون رو بپرسید

هر چه قدر هم در اینترنت جست‌وجو کنید قطعا به شما نخواهد گفت که لباس تن‌تان به شما می‌آید یا نه!

بدن شما منحصر به‌‌فرد است. لباسی که در تن شخصی، عالی به نظر می‌رسد ممکن است برای فرد دیگری زشت و بی‌قواره باشد.

بهترین راه برای داشتن یک انتخاب مناسب این است که فردی خوش‌لباس و قابل اعتماد (که نظر واقعی‌اش را به شما می‌گوید) برای خرید همراه خود ببرید. اگر نمی‌توانید کسی را پیدا کنید که در این زمینه شما را راهنمایی کند، می‌توانید نظر فروشنده‌های لباس را جویا شوید. البته یادتان باشد زیاد وقت‌شان را نگیرید و فراموش نکنید که آنها وظایف دیگری هم دارند. همچنین می‌توانید از سایت‌های اینترنتی فعال در این حوزه نیز کمک بگیرید.
به لباس پوشیدن دیگران توجه کنید. اگر به دنبال لباسی برای محیط کار هستید می‌توانید مشابه با پوشش مدیر و همکاران‌تان لباس‌های خود را انتخاب کنید. اگر به مراسم عروسی می‌روید نباید از عروس و داماد بهتر لباس بپوشید اما سعی کنید با دیگر میهمانان هماهنگ باشید.
اینکه بدانید چه لباسی را کی و کجا بپوشید هم به تجربه نیاز دارد. از تجربیات دیگران استفاده کنید و نظرشان را در این مورد بپرسید.

وب‌سایت‌های مد را دنبال کنید و از آنها الهام بگیرید

چی بپوشم

وب‌سایت‌های مد

وقتی مبانی انتخاب لباس را آموختید، می‌توانید به سراغ جزئیات کمد لباس‌هایتان بروید. برای این منظور سایت‌ها و نشریات تخصصی برای خانم‌ها و آقایان وجود دارند که با دنبال کردن آنها می‌توانید لباس پوشیدن‌تان را به‌روز نگاه دارید.

گرچه به‌روز بودن بخشی از فرآیند خوش‌تیپی و شیک‌پوشی است، اما باید به مدل و نوع لباسی که می‌پوشید دقت کنید و مد مناسب با شخصیت‌تان را بشناسید.
سایت‌های مختلف سبک‌های مخصوص به خود دارند. بنابراین باید به دنبال سایت‌هایی بگردید که با سلیقه‌ی شما هم‌خوانی و سازگاری داشته باشند. یادتان باشد که هیچ‌گاه در پیروی از مد افراط نکنید، چرا که شیک‌پوشی محدود به یک مدل خاص نیست. لباس‌های شما باید بازتاب سلیقه‌ی شخصی‌تان و آن چیزی باشد که در آنها احساس خوبی دارید.

چی بپوشم؟
با گذشت زمان مهارت شما در انتخاب لباس برای موقعیت‌های مختلف زیاد می‌شود. از این نترسید که مورد تأیید دیگران نباشید. مهم این است که لباس به شما بیاید، خودتان آن را دوست داشته باشید و وقتی خود را در آینه مشاهده می‌کنید، احساس خوبی درباره‌ی خودتان داشته باشید.

 

با این توصیفات هر کسی با توجه به اینکه چه شخصیتی داره و علایقش و منشش چطوره و همچنین با توجه به این موضوع که در چه مراسمی قراره حضور داشته باشه، لباس مورد نظرش رو انتخاب میکنه.

 

منبع

۸ روش استفاده از کمربند در استایل ها و موقعیت های متفاوت

کمربند

ترندهای کمربند ٢۰٢۰

ما از انواع انها در زندگی روزمره،قرارها،مهمانی ها و رویدادهای مهم و رسمی استفاده می کنیم.

امسال چه کمربندی مده و می تونید اونارو با چه لباس هایی ست کنید؟

اما کمربند دیگر فقط به عنوان وسیله ای برای محکم کردن شلوار نیست،شما می توانید با تلفیق این اکسسوری جذاب با استایل روزمره تون یه استایل شخصی جذاب برای خودتون بسازید.

ما این مقاله رو به انواع ترندهای کمربند ٢۰٢۰ اختصاص دادیم و به چند تا قسمت مجزا تقسیمش کردیم تا بتونیم ایده های جذابی برای استایل روزمره،مهمونی ها و قرارهای رسمی و غیر رسمی بهتون بدیم.

امسال کمربندهای پهن رو همه جا می تونیم روی استایل های مختلف ببینیم که خیلی شیک و زیبا هستند.

راه های خیلی زیادی برای استفاده از کمربند و ست کردن آن با لباس مورد علاقه تان وجود دارد.

کمربند

استایل روزانه

۱_استفاده از کمربند در استایل روزانه

استفاده از ان در استایل روزانه میتونه استایل شما رو جذاب و شیک کنه.

یکی از ترندهای کمربند ٢۰٢۰ ،کمربندهای کژوال

کمربند

کمربند با شلوار جین

٢_کمربندبا شلوار جین

با شلوار جین عضوهای جدانشدنی هستند.

جدا از اینکه امسال چه کمربندی مد هست می تونید شلواراتون رو با انواع کمربندها ست کنید.

من عاشق این ترکیبات ساده مثل تلفیق کمربندچرم با شلوار جین هستم.

اینطور ترکیبات ساده هیچگاه از مد نمی افتند و مناسب افراد شیک پوش هستند.

بله،این ترکیبات رو می تونیم به عنوان ساده ترین راه برای استفاده از ترندهای کمربند ٢۰٢۰ با شلوار در استایل روزمره و تمامی شرایط استفاده کنیم.

ما می تونیم به هزاران شکل مختلف تلفیق شلوار جین با کمربند رو استفاده کنیم.

کمربند

کمربند با پیراهن

٣_کمربندو پیراهن

استفاده ی ان با پیراهن رو می تونید امسال توی استایل های روزمره گرفته تا مهمانی ها و حتی با ترکیبات رسمی استفاده کنید.

برای یک استایل کژوال و راحت کمربندتون رو روی یه پیراهن نخی بلند ببندید.

اگر میخواید برای یه قرار کاری مهم آماده بشید پیراهن مشکیتون رو بردارید و کمربندرسمی تری انتخاب کنید.

اگرم برای یه مهمونی لباس انتخاب میکنید ترکیب پیراهن مجلسی قرمز و کمربندنازک مشکی یه ترکیب کلاسیک و شیکه که هرگز از مد نمیفته.

کمربند

کمربند پر زرق و برق

۴_کمربندهای پر زرق و برق

مدلهای پر زرق و برق یکی دیگر از ترندهای کمربندهای امسال هستند.

اگر تصمیم گرفتید که از این مدل کمربند های پر زرق و برق استفاده کنید،باید حتما بقیه لباس هاتون رو ساده (بدون طرح و نقش و نگار) و در رنگ های خنثی انتخاب کنید.

در این ترکیب ظاهر شما فقط به واسطه کمربندتون به چشم میاد.

شما یه همچین کمربند شیکی رو می تونید تقریبا با هر چیزی بپوشید از پیراهن گرفته تا جامپ سوییت،فقط یادتون باشه که رنگ لباستون خنثی باشه.

کمربند

کمربند با لباس رسمی

۵_کمربندبا لباس های رسمی

با لباس های رسمی برای اونایی که عاشق تیپ های رسمی هستند.

من توی این قسمت راجع به کمربندهای سطح بالا، ترند و بااصالتی صحبت میکنم که می تونه هر تیپی رو به روز کنه و تبدیل به یک استایل شیک و خاص.

بعضی کمربندها رو می تونید حتی توی مراسم خاص مثلا یک مهمونی مهم استفاده کنید،مثل یک کمربند قرمز پاپیونی با یک بلوز و دامن سفید.

یا کمربندهای نقره ای و براقی که با شلوارهای سفید میشه پوشید.

کمربندهای بافته شده با چرم قهوه ای و تیپ های طوسی یا کمربند زنجیری طلایی با پیراهن مخمل سورمه ای.

یا کمربندهای سبز پاستیلی با رنگ های گرم و سرد که می تونه ترندهای کمربند ٢۰٢۰ باشه.

هستن.

کمربندهای کژوال (روزانه) با همه چیز خوب ست میشن و نیازی نیست ساعت ها برای ست کردن اونا با لباساتون وقت بذارید.

این کمربندها رو از شلوار گرفته تا بلوز و شومیز و حتی دامن و شلوارک می تونید ست کنید.

اگر می خواهید از مانتوهای کتی ترند امسال استفاده کنید،یه کمربند سفید نازک می تونه خیلی کت اورسایز شمارو زیبا نگه داره.

امسال می تونید از روسری هاتون هم به عنوان یکی از ترندهای کمربند ٢۰٢۰ استفاده کنید.

کمربندهای پهن رو می تونید امسال توی استایل روزانتون با کت،ژاکت های سنگین و توی مهمونی ها با پیراهن بپوشید.