شومیز و ست کردن آن

شومیز یکی از آن قطعه‌هایی است که همه ما در کمد خود آویزان کرده‌ایم و معمولاً عصای دست‌مان در هر موقعیتی است. به‌نظر می‌رسد شومیز یک لباس ساده است، اما در واقع می‌توان آن را به روش‌های بی‌شماری و به‌صورت خلاقانه ست کرد. این لباس یکی از لباس‌های اصلی برای مردان است اما خانم‌ها هم از این کشف بزرگ دنیای مد غافل نیستند. هنگام شنیدن این نام بیشتر ما به نسخه‌های سفید ساده فکر می‌کنیم، اما آن‌ها در رنگ‌ها، سایزها و طرح‌های مختلف وجود دارند. مهم نیست که چه نوعی از آن را در کمد خود داشته باشید، روش‌های زیادی برای ست کردن آن وجود دارد.

شومیز

هزاران ترکیب کژوال و یا رسمی وجود دارد که می‌توانید با این لباس‌های دکمه‌دار خود امتحان کنید. آن را می‌توان زیر لباس پوشید یا حتی آیتم اصلی استایل‌تان باشد. اگر می‌خواهید از ترکیب‌های جذاب شومیزی مطلع شوید، از دیدن مجموعه نکات زیر در مورد چگونگی پوشیدن شومیز در استایل روزمره خود استقبال کنید! آموزشگاه پیشکسوتان با ارائه دوره‌های طراحی لباس به شما در ایجاد چیدمان درست لباس‌ها درکنارهم و آفریدن یک استایل بی‌همتا کمک می‌کند.

یک سوال رایج: چرا دکمه‌های لباس زنان به سمت چپ بسته می‌شود؟!

زیرا در ایام قدیم زنان طبقه بالا و مرفه لباس‌شان را خودشان نمی‌پوشیدند! متداول‌ترین استدلال در مورد دکمه‌های سمت چپ زنان همین است! زنان مرفه که دارای ندیمه‌ی مخصوص پوشاندن لباس بودند، دکمه‌هایی در سمت چپ لباس‌های‌شان داشتند تا خدمتکار راست‌دست راحت‌تر دکمه‌های آنان را ببندد!

شومیز را با چی ست کنیم؟

ست شماره ۱:

شومیز را به عنوان یک زیره بپوشید، اما استایل خود را با یک ژاکت کشی بافتنی بلند بی‌آرایید!

ست شماره ۲:

می‌توانید یک تاپ ساده یا طرح‌دار از زیر بپوشید و شومیز را به صورت دکمه باز از رو بپوشید.

ست شماره ۳:

ظاهری مینیمال که شامل یک شومیز سفید است که با شلوار جین متناسب و تنگ پوشیده شده است.

ست شماره ۴:

شومیز را درون دامن کوتاه قرار دهید. می‌توانید با یک کمربند رنگی استایل خود را کمی شلوغ‌تر کنید و از پوشش خود لذت ببرید!

ست شماره ۵:

اگر می‌خواهید استایل ساده خود را جذاب‌تر کنید، توصیه می‌کنم دستمال گردن یا شلوار رنگی را به ترکیب شومیز سفید اضافه کنید.

ست شماره ۶:

پاییز در راه است. می‌توانید شومیز سفید خود را زیر ژاکت بپوشید و آن را با شلوار مشکی تنگ ست کنید.

ست شماره ۷:

این چیزی است که می‌توان آن را یک استایل همه فن حریف نامید! ترکیب کت و شومیز و شلوار جین و  کفش پاشنه‌بلند.

ست شماره ۸:

این هم یک روش اضافه کردن بلوز کوتاه طرح‌دار به شومیز سفید که جذابیت بصری فوق‌العاده‌ای دارد.

ست شماره ۹:

این لباس خارق‌العاده برای ورزشکاران هم جواب است! در تصویر یک کلاه بیس‌بال به رنگ آبی روشن را می‌بینیم که با شومیز سفید، شلوار چرم مشکی و کفش‌های ورزشی سفید ست شده است و یک استایل ورزشکاری شیک را به وجود آورده است.

ست شماره ۱۰:

این استایل همان ست شماره ۶ است، با این فرق که لباس زیرین از زیر ژاکت بیرون آورده شده و آستین‌های سفید روی ژاکت تا شده‌اند که حالت کژوال جالبی را ایجاد می‌کند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *